Telefon: (0312) 395 53 58 Email: info@esnelektrik.com

Klemensler Montajı Nasıl Yapılır?

Esn Elektrik
Klemensler Montajı Nasıl Yapılır?

Klemens, elektrik devrelerinde karşımıza çıkan bir ara bağlantı elemanı olup birbirinden bağımsız olan kabloları bir bütün haline getirmek için kullanılır. Ara bağlantılarda insan yaşamını tehdit eden bir durumunun oluşmasını önlemek adına devlet tarafından elektrik devrelerinde klemens kullanılması zorunludur. İçi iletken dışı yalıtkan olan klemenslerin çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. Plastikten, seramikten, porselenden ve bakalitten imal edilen klemens çeşitlerini sizler için ele alacağız.

Klemenslerin tek tip olmamasının temel sebebi elektrik devlerinde meydana gelen gereksinimlerin farklı olmasıdır. Büyük bir ekonomik pazar oluşturmasından dolayı çok sayıda klemens üreticisi firma bulunmaktadır. İlgili ürünlere ekonomik yük bindirmeden özel değişiklikler yaparak fark yaratan firmalar öne çıkmaktadır.

Sıra ve lüstr klemensler: Evlerin vazgeçilmez dekoratif ürünleri arasında yer alan avizelerin uçlarında kullanılan türüdür. Genelde iletken olan iç kısım pirinç veya bakırdan imal edilirken yalıtkan olan dış kısım plastikten veya seramikten imal edilir.

Simit klemens: Elektrik devlerinde yer alan ek kutuların içerisindeki klemens türüdür. Genelde dış kısımları plastikten imal edilir. İç kısımları ise iletkenliği sağlamak adına bakırdan imal edilmektedir.

Adres

İvedik Mahallesi, 1364. Sk. İvedik Osb No:32, 06374 Yenimahalle/Ankara

Telefon

Tel: (0312) 395 53 58
Gsm :0545 357 89 81

Email

info@esnelektrik.com
siparis@esnelektrik.com